Okul müdürünün huzur paraşütü yaparken öldüğü kaymakamlık kamerada

MANİSA’nın Ahmetli ilçesindeki Çancılar İmam Dil Cambazı Ortaokulu’nun müdürü Cengiz Gültekin’in (45), Ankara’nın Ayaş ilçesinde kat paraşütü yaptığı tam zemine düşerek yaşamını yitirdiği kazanın el telefonu kamerası görüntüsü ortaya imdi. Gültekin’in, paraşütün kanadının açılmaması zımnında 20 metre yükseklikten yamaca düştüğü görüldü.

Çevresinde karşı paraşütüne merakı ile maruf, Çancılar İmam Hatip Ortaokulu’nun müdürü Cengiz Gültekin, güzeşte bir takım ile Ankara’nın Ayaş ilçesindeki paraşüt tepesi mevkisinde rahatlık paraşütüyle atladı. Evli ve 2 yavru babası Gültekin, bir süre sonradan zemine düşerek hayatını kaybetti. Gültekin’in cenazesi, Ankara Adli Tababet Kurumu’ndaki ölü açımı işlemlerinin ardından ailesi tarafından doğrulama alınarak Kütahya’ya götürüldü.

Olayla ait anket başlatılırken, kazanın el telefonu kamerasıyla çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde Cengiz Gültekin’in, paraşütünün kanadının açılmaması dolayısıyla havada savrulduğu ve 20 metre yükseklikten tezce yamaca düştüğü görüldü. Bu tam görüntüyü çeken kişinin, paraşütü kastederek “Açgözlü şurası” dediği duyuldu. Gültekin yere düştükten bilahare çevredekilerin yaptığı evvel engelleme bile cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüde Gültekin’e kalp masajı yapıldığı, bu tam başında mevcut değişik ön paraşütü sporcularının balaban çeki yaşadığı görüldü.

Öte yandan kazanın pilotaj hatası sonucu meydana geldiği, gelgel şartlarının uygun olduğu ve o tam havada başka gönül rahatlığı paraşütlerinin birlikte olduğu belirtildi.Share: