Özçelik-İş Sendikası Umumi Başkanı Değirmenci’den işverenlere davet Açıklaması

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, işe alımlarda depremzede vatandaşlara evleviyet verilmesi çağrısında bulundu.

Kırmacı, mukayyet açıklamasında, 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Kahramanmaraş ve Hatay başta tevessül etmek için bu bölgelerden on binlerce insanın Türkiye’nin ciharıyek yanına geçici veya kalımlı namına gittiğini belirtti.

İnsanların kullanılmamış bire bir hayat ve mir umuduyla geçmiş hayatlarını geride bırakarak aynı yola çıktığını nâkil Kırmacı, şunları kaydetti:

“Onların bu yolculuğunda, bizler bile elimizden gelen gayreti ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda 45 bin üyemize hareket kapısı olan Türkiye’nin birçok bölgesindeki iş yerlerinin işverenlerine bire bir çağrıda bulunarak, işe alımlarda depremzede vatandaşlarımıza öncelik verilmesi noktasında duyarlık gösterilmesini istiyoruz. Bizim bu çağrımızın işverenler eliyle memnuniyetle karşılandığına ve bu doğrultuda akım edileceğine ilgiyle inanıyorum. Binlerce depremzede vatandaşımızın gittikleri illerde aksiyon aradıklarını biliyoruz. Bu konuda bizlere dahi sakil arzu geliyor. Bu nedenle alın teriyle kazanıp, kendisi ve ailesi üzere baştan bir hanay yapmak talip depremzede emekçiler amacıyla mesai hayatında ayrımsız seferberlik başlatılmasını istiyoruz.”

Bu süreçte yaraların sarılması üzere herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine dikkati çekici Kırmacı, bu çağrıyı zat hisse senedi kollarındaki işverenlere yapsalar üstelik farklı umum hisse senedi sahalarından bire bir beklentide olduklarını kaydetti.

Share: