Reisicumhur Erdoğan topu topu Bahçeli’ye attı, CHP’de gözler nisan ayına çevrildi! İşte er intihap tartışmalarında serencam boyut

Türkiye 2023 seçimlerine kilitli durumda… Seçimlerin hangi zaman yapılacağı ise hala belirsizliğini koruyor. Konuyla ilgili eski dönüş Cumhur Reisi Erdoğan şaşırtı aynı çıkışa imza attı ve MHP Genel Başkanı Izzet Bahçeli ile konuyla ilişkin ayrımsız görüşme yapacağını söyledi. Bu huruç sonrası CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Yüksek Öztrak’tan da şaşırtı benzeri girişim geldi.

Öztrak, seçimlerin erkene alınacağı iddiasıyla ilişkin aynı soruya, “Bizim kanaatimiz, nisan başına kalmadan yapılacak rastgele er seçim teklifine tamam buyurmak yönündedir fakat nisan esasen itibaren yapılacak seçme yine kanaatimizce imdi erken intihap değildir. Yöntem mühendisliğidir, nedeniyle hakeza aynı senaryonun ortamında meydan almayız. Cumhurbaşkanının yetkisi vardır. Nisan ayı başından sonradan öz göbeklerini kendileri keserler” dedi.

ERDOĞAN’DAN SÜRPRİZ ER SEÇİM ÇIKIŞI

Hafta sonu Mardin’deki dolgun açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam ezanı otelde planlı, “Türkiye Yüzyılı-Değerlerin Yüzyılı” programında gençlerle buluşmuştu. Burada gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ayrımsız gencin, “Seçim haziranda denildi. Amma mayısta olacağı da söyleniyor. Tatil planları yaptık. Tatil seçime denk gelirse tatilimiz yanar. Sizin için tatili de yakarız” ifadeleri konusunda şunları söylemişti: “Bu seçme anca bire bir intihap olacak kim bu ne tatillere ayar hangi tatillere… Zira bu seçimin neşesini bilcümle alay malay farklı yaşayacağız. Deminden tez etme tüyoda, çünkü Topluluk İttifakı kendisine oturalım, dertleşelim. Ondan sonradan tüyoyu değil bile gerçeğini biz size veririz.”

GÖZLER, “ERKEN SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİ” BAHÇELİ’DE

Erdoğan’ın intihap tarihi üzere sözleşme ortağı Bahçeli’yi meni etmesi ise kulisleri daha birlikte hareketlendirdi. Bilindiği kabil MHP lideri Oran Bahçeli 2002 ve 2018 yıllarında iki kat olmak için çağrıda bulunarak hükümetin erken seçme kararı almasını sağlamıştı. Bu nedenle Bahçeli’ye “Siyasette erken seçimlerin belirleyicisi” adına bakılıyor.

Share: