Sedefnur zahir düştüğünü hatırlamadığını söyledi

KOCAELİ’birlikte, polis güçleri memuru eş arkadaşı Ahmet Ata ile gittiği 7’nci kattaki evin balkonundan düşüp yaralanan Sedefnur Çağlar (23), olayla ait ifade verdi. Sedefnur daha evvel üstelik intihar girişiminde bulunduğunu ve arkadaşının bariyer olduğunu belirterek, görüngü gününü ve kuşkusuz düştüğünü hatırlamadığını söyledi.

Görüngü, 9 Karı’ta Koy ilçesi Zor Melik Essah Mahallesi’ndeki benzeri sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimari Fakültesi son dershane öğrencisi Sedefnur Edvar, polis güçleri memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Dede ile birlikte, polis güçleri memuru O.Ç.’nin evine misafirliğe gitti. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli kadınla etil alkol aldığı argüman edilen Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde kırıcı bakımdaki tedavisinin arkası sıra servise alındı.

Koy Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili anket başlattı. Için idari soruşturma da başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Dede, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. Habbe sahibi polis güçleri memuru O.Ç. yönetsel sormaca zımnında açığa alınıp savcılıktaki ifadesinin arkası sıra serbest bırakıldı. Görüngü takkadak evde mevcut O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest kaldı. Hastanede tedavisi tamamlanan Sedefnur, ailesinin isteği doğrultusunda ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü.HAKİM İFADESİNİ ALDIOlayın peşi sıra Kocaeli 1. Ciddi Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın geçmiş duruşması 20 Ekim’üstelik Kocaeli Adliyesi’nde görüldü. Mevkuf maznun Ahmet Ata, olayın yaşandığı lüp sahibi polis güçleri memuru O.Ç. ve onun kız arkadaşı E.Ş. salonda amade bulunurken, yürüme engeli bulunan Sedefnur Çağlar ise sağlık problemleri dolayısıyla duruşmaya katılamadı. Sedefnur’un ifadesinin alınamaması üstüne, davanın henüz sağlıklı ilerleyebilmesi için ‘naip hakim’ atanması talebinde bulunuldu. Murafaa heyeti talebi akseptans etti. Naip bilge, Sivas’ta yaşayan Sedefnur’un hastanede ifadesini aldı.OLAY GÜNÜNÜ HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİSedefnur ifadesinde, fenomen günü evde neler yaşandığını, elbet düştüğünü hatırlamadığını söyledi. Sedefnur henüz ilk intihar girişiminde bulunduğunu, arkadaşı Ahmet Dede’nın engel olduğunu belirtti. Ahmet Ağababa’nın namına fiziksel ve duygusal takat uygulamadığını, ancak sonuç dönemlerde kavgalarının olduğunu rapor etti.

Dava, Sedefnur’un ifadesinin eklenmesinin arkası sıra 19 Aile tarihinde ikinci duruşmanın görülmesiyle devam edecek.

Share: