Selde zarar gören araçların saffet ve tamirleri yapılmaya devam ediyor

Kastamonu’de meydana gelen kırıcı bora, yoğun ve fırtına sonrasında yaşanan başat cihetiyle arızalanan araçların kovanlık ve tamirleri bitmeme ediyor.

Kastamonu’dahi 3 Ilkgüz Cumartesi günü meydana gelen keskin boğanak yağmur, meşbu ve fırtınada 400’den fazla bodrum ve giriş katlarda kâin hareket yeri, ev, vabeste park ile depoları akarsu bastı. Yaşanan yeğin cihetiyle Kastamonu Belediyesi ekipleri, aynı yandan temizlik çalışmalarını sürdürürken farklı yandan de hasar gören yerlerde onarım çalışmalarını devam ettiriyor.

Yaşanan hâkim cihetiyle yolda ve otoparklarda aksaklık yapan araçların de tamirat, tamirat ve katışıksızlık çalışmaları sürüyor. Kastamonu’dahi başat sebebiyle aksaklık yapan evet dahi temizlenmesi gereken araçlar, uran siteleri ve yıkamacıların yolunu tuttu.

Kastamonu’üstelik Oto Ekspertiz Uzmanı Emre Çiftçi, selde kötülük gören araçların temizlenmesi amacıyla dokunaklı ilginin olduğunu belirterek, “Koltukların, taban halısının, bap döşemelerinin sökümü bağırsak kısımların oksit ve küflenmeye sebep olamaz sıvılar ile temizlenmesini yapıyoruz. Zir aya keçelerinin yenilenmesini sağlıyoruz. Baskın suyundan yağlık, temizlense dahi gitmeyen incitici kokuyu temizlemesi amacıyla hazırlanan özel ürünlerin uygulamasını yapıyoruz. Vakum ile kül suyun aracın içinden arındırılması ve ısıtıcılar ile kurutulmasını sağlıyoruz. Sel suyu vasıta içinde kalması sonucu araçta çürümeye bozukluk olduğu üzere hangi büyüklüğünde er arındırılırsa o kadar birkaç kötülük verir. Bu yüzden selden engel gören şalter sahiplerini aralık kaybetmeksizin bu işlemleri yaptırmaya nida ediyoruz, gecikmeleri durumunda araçlarında mihman hasarlar oluşabilir, tefessüh ya üstelik içerisinde üzücü kokular kalabilir” dedi. – KASTAMONU

Share: