Serencam dakika marifet… Kütahya’da yeni bir sayrılarevi amacıyla arsa ve proje çalışmalarına başlandı

Kütahya’nın gelişimi ve kalkınması açısından önem taşıyan projelerin değerlendirildiği 2022 yılı 4. İl Koordinasyon Oturmuş Toplantısı Vali Ulu Çelik’in başkanlığında, eş güdüm yerleşmiş üyelerinin katılımıyla Il Güruh Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda; İl Kıyamet Riziko Tenzil Planı (İRAP) mevcut durumu, yapılan ve yapılması gereken icraat, 2022 yılı üçüncü çağ yatırımları, yatırımların ve sosyoekonomik gelişmelerin izlenmesi ve koordinasyon çalışmaları, mesail ve hal önerileri danışma edildi.

İl Envestisman Izlem Sistemi (İLYAS) verilerine göre 2022 yılının evvel 9 ayında iklim genelinde 811 amme envestisman projesi düz aldığını kaydeden Ilbay Ulu Polat, “2022 yılında muteber projeler için toplanmış 3 milyar 557 milyon TL’lik envestisman öngörülmüş ve 1 bilyon 629 milyon TL masraf yapılmıştır. Nakdi tahakkuk oranı yüzdelik 45,81’e mukabele etmektedir. Projelerden 272 adedi evet, 81’i tenkis aşamasında, 344’ü bitmeme etmekte, 95 adedine ise elan başlanmamış olup 19 adedi arıtma edilmiştir” dedi.

Vali Şanlı Polat, 600 yatak kapasiteli Büyüklük Hastanesinin bile yatırım programına alındığını belirterek yer ve proje çalışmalarına başlandığını kaydetti.

2022 yılının ilk 9 ayının değerlendirilmesinin arkası sıra İl Kıran ve Müstacel Format Müdürü (AFAD) Ahmet Ali Artun, İl Kıran Risk Tenzil Planı (İRAP) hakkında katılımcılara lokma tatlısı eşliğinde uzun bilgiler verdi. – KÜTAHYA

Share: