Şırnak haberi! Eylülde şule en faziletli Cizre’de sunma düşük Erzurum’da kaydedildi

Türkiye’de bu yılın eylül ayında sunma efdal kıvılcım 46,7 basamak ile Şırnak’ın Cizre ilçesinde, sunu düşük yalım ise sıfırın altında 3,5 aşama ile Erzurum’da ölçüldü.

AA muhabirinin Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, sabık ay averaj yalım yurdun bazen bölgelerinde sezon normallerinin üstünde gerçekleşti.

İstanbul, Gökçeada, İzmir Dikili, Kuşadası, Muğla Yatağan, Fethiye, Köyceğiz, Isparta, Senirkent, Eğirdir, Denizli Acıpayam, Antalya Demre, Kırıkkale, Kırşehir, Çiçekdağı, Kaman, Düzce Akçakoca, Sinop, Kastamonu Cide, Maşrık Rum Bölgesi’nin güneydoğusu ile Güneydoğu Rum Bölgesi’nin genelinde zaman normallerinin üzerinde olan sıcaklıklar yurdun gayrı bölgelerinde zaman normalleri civarında ölçüldü.

Türkiye genelinde, 1991-2020 yılları beyninde 20,9 basamak namına ölçülen eylül kocaoğlan ortalama sıcaklığı, bu yılın eylül ayında 21,9 paye adına kaydedildi.

Bu yılın ilkgüz ayında bildirme bağan kıvılcım sıfırın altında 3,5 rütbe ile Erzurum’da, sunu faziletkâr kıvılcım ise 46,7 adım ile Şırnak Cizre’de belirleme edildi.

Bölgelere göre sıcaklıklar

Marmara Bölgesi’nde sayı farkı şule, İstanbul, Gökçeada çevrelerinde zaman normallerinin üzerinde, bölgenin diğer kesimlerinde zaman normalleri civarında gerçekleşmişti. Bölgenin ilkgüz kocaoğlan uzun yıllar averaj sıcaklığı 20,6 basamak, geçen ay ise 21,2 kademe kendisine ölçüldü. Bölgede yeryüzü bağan alev 3,2 kademe namına Balıkesir’üstelik, bildirme faziletli yalın ise 38,7 evre olarak Balıkesir Gönen’üstelik gözlendi.

Iye Bölgesi’nde averaj flama, Dikili, Kuşadası, Yatağan çevrelerinde sezon normallerinin üzerinde, bölgenin özge kesimlerinde mevsim normalleri civarında kaydedildi. Bölgenin eylül ayı detaylı yıllar ortalama sıcaklığı 22,2 rütbe iken, 2022 ilkgüz ayında 22,9 kademe yerine ölçüldü. Bölgede en düşük flama 1 dereceyle Gediz’dahi, sunu erdemli alaz ise 38,6 dereceyle Nazilli’da belirleme edildi.

Akdeniz Bölgesi’nde ise ortalama yalın, Isparta, Fethiye, Senirkent, Eğirdir, Acıpayam, Köyceğiz çevrelerinde zaman normallerinin üzerinde, bölgenin sair kesimlerinde sezon normalleri civarında seyretti. Bölgenin eylül kocaoğlan etraflı yıllar sayı farkı sıcaklığı 24,1 dereceyken güzeşte kamer 24,8 basamak kendisine ölçüldü. Bölgede genişlik düşük sıcaklık 0,4 evre kendisine Göksun’da, genişlik faziletli şule ise 41 dereceyle Kahramanmaraş’ta gözlendi.

İç Anadolu Bölgesi’nde averaj alev, Kırıkkale, Kırşehir, Çiçekdağı, Kaman çevrelerinde sezon normallerinin üzerinde, bölgenin farklı kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretti. Bölgenin eylül ayı detaylı yıllar averaj sıcaklığı 18,3 basamak iken, geçen kamer 19,4 paye adına gerçekleşti. Bölgede bildirme bağan yalım, sıfırın altında 3,3 dereceyle Sivas Kangal’da, genişlik efdal alaz ise 38,4 dereceyle Kırıkkale’de belirleme edildi.

Ortalama şule Karadeniz Bölgesi’nde Akçakoca, Sinop, Cide çevrelerinde zaman normallerinin üstünde, bölgenin gayrı kesimlerinde mevsim normalleri civarında yaşandı. Ilkgüz kocaoğlan detaylı yıllar sayı farkı sıcaklığı 19,2 basamak olan bölgede sabık kamer yalım 20,1 adım kendisine ölçüldü. Bölgede yeryüzü bağan alaz 1,3 dereceyle Bayburt’ta, bildirme efdal şule ise 41,5 dereceyle Artvin’dahi kaydedildi.

Şark Rum Bölgesi’nde ortalama alaz, bölgenin cenup doğusunda zaman normallerinin üstünde gerçekleşirken, değişik kesimlerinde sezon normalleri civarında seyretti. Ilkgüz ayı teferruatlı yıllar ortalama sıcaklığı 18,5 kademe olan bölgede, geçen ay sıcaklık 20 etap olarak belirleme edildi. Bölgede arz bağan flama sıfırın altında 3,5 dereceyle Erzurum’da kaydedildi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birlikte sayı farkı kıvılcım, mıntıka genelinde sezon normallerinin üstünde yaşandı. Bölgenin eylül kocaoğlan ayrıntılı yıllar sayı farkı sıcaklığı 25,9 aşama olurken, bu yılın eylül ayında 27,4 basamak olarak gerçekleşti. Bölgede sunma düşük yalaz 7,8 dereceyle Birecik’te, yeryüzü efdal yalaz ise 46,7 dereceyle Cizre’üstelik gözlendi.

Share: