Sonuç dakika haberleri | İstanbul’da lehtar otobüsüne silahlı saldırıya ilgilendiren kullanılmamış görüntüler ortaya daha çok

Kağıthane’üstelik oynanan Lehçe Tıfıl Grup müsabakası sonrası Bilecik 1969 Spor Kulübü taraftarlarını taşıyan otobüsün önü kesilerek camları münkesir, bire bir koca marifetiyle otobüs hedef alınarak 7 umum silah sıkılmıştı. 4 kişinin gözaltına alındığı olayda, otobüse atılım anına ilişkin bakir görüntüler ortaya imdi.

Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde önceki dolaşma saat 17.00 sıralarında meydana mevrut fenomen öncesinde İstanbul Bayburtspor 1918 Spor Kulübü-Bilecikspor 1969 Spor Kulübü beyninde karşılaşma yapılmıştı. Bölgesel Çolpa Takım 11. Kol 2’nci haftasında Bilecikspor 1969 Spor Kulübü, İstanbul deplasmanında önce yarıyı 3-0 önde kapamış, ikinci yarının 82’nci serian uzanım 3-3 olunca Bilecikspor 1969 Spor Kulübü taraftarları arasında maçı seyreden birkaç İstanbul Bayburtspor 1918 taraftarı gol sevinci yaşamıştı. Arkası Sıra yaşanan çatışma kavgaya dönüşmüş, bu şahıslar Bilecikspor taraftarları vasıtasıyla dışarı atılmıştı. Ardından karşı sekilik ile yaşanan taşlı, su şişeli atışmalar sonrası kıran bir anda karışmıştı. Polis ekipleri kavgaya karışan grupların dağılmasına yönelik tembihler yapmıştı. Grubun cıvıl cıvıl olması nedeniyle takviye bilek da çağırılmıştı.

Otobüse silahlı hamle düzenleyen erkek önce güvenlik kamerasına yakalandı

Olaylar kısaca 15 an sürerken, 10 güç çeşitli yerlerinden yaralanmış, bu esnada Bilecikspor 1969 Spor Kulübü taraftarı bire bir kişinin ayağı kırılmıştı. Maçın 90’ıncı lahzada atık gol sonrası 4-3 kazanan İstanbul Bayburtspor 1918 şişman şenlik yaşarken, 3-0’dan 4-3 maçı kaybeden Bilecikspor 1969 Spor Kulübü taraftarları geldikleri topluluk otobüsüne binmişlerdi. Yola sâdır otobüsün 50 metre ilerlemeden önü kesilmiş, çıkan olaylarda birkaç taraftar taşla otobüsün yöre ve taraf camlarını kırarken, silahlı benzeri isim dahi otobüsü meram alarak 7 el çığlık etmişti. Yaşanan olaylarda felek eseri birey kaybı yaşanmazken, stadyum girişinde mevcut dönel munsap içerisinde zırh ile havaya üzücü açtığı belirlenen S.A. yakalandı. Şüphelinin kullandığı cebe ve şarjöre matbu 7 skor fişek ele geçirildi.

Kavgaya karışanlar yakalandı

Kavga sonrası “spor alanlarında taşkınlık etme” ve “amme malına beis verme” suçlarından Y.B., E.Ç. ve B.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına makbuz. Yakalanan şahıslardan Y.B., E.Ç. ve B.T. karşı “spor alanlarında taşkınlık açmak” ve “amme malına engel verme” suçlarından adli prosedür yapılırken, şüpheli S.A. için ise “Sporda Ivinti ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” çerçevesinde spor müsabakalarına süresiz men yaptırımı uygulanarak adli makamlara sevk edildi.

Öte yandan olaylara ilişik görüntüler ortaya imdi. Görüntülerde eline kaldırım taşını alan erkek, otobüse saldırıyor. Görüntülerde beyaz zehir otomobilin önünden geçen şüphelinin üstelik otobüse silahlı saldırıda kâin karanlık olduğu kaydedildi. – İSTANBUL

Share: