Sony ve Honda’ya ortak girişim izni

Elektrikli otomobillerin berenarı pop hale gelmesiyle alay malay birçok müstahsil, artık bu pazara elan aşkın envestisman yapıyor.

Mavera yandan, bu otomobiller henüz bile teknolojik ayla geliyor ve bu nedenle dev uygulayım bilimi şirketleriyle araba üreticileri beyninde daha yoğun katılma görmeye başladık.

Bu ortaklıklardan biri da Sony ve Honda beyninde yaşanmıştı. Geçtiğimiz mart ayında iştirak kuran iki iştirak, elektrikli vesait üzere ayrı aynı işaret oluşturacaklarını duyurmuştu.

Rekabet Kurulu, 8 muhassala ve devralma ile 1 pahal belirleme ve bağışıklık işlemini karara bağladı. Kurumun genel ağ sitesinde vadi kayran kararlara bakarak, Asamble vasıtasıyla, Unmaş Unlu Mamuller Azık San. ve Tic. ZIYAN ETMEK’ye ‘Dikey Anlaşmalara İlişkin Kadro Muafiyeti Tebliği’ ile maruf bağışıklık, ilgilendiren mevzuat mucibince vurdumduymaz alındı.

Toonxr Animation YEMEK’nin bir tane kontrolünün Metapol Uygulayım Bilimi EKMEK aracılığıyla devralınması işleminin iş hacmi eşiklerinin aşılmaması nedeniyle izne tabi olmadığına karar verildi.

Covetrus Inc.’nin eş kontrolünün, Clayton Dubilier&Rice Fund XI L.P. ile TPG Partners VIII ve TPG Healthcare vasıtasıyla devralınması işlemi onaylandı.

Mefar International İlaç Endüstri SERPMEK’nin tek kontrolünün Vastus Pharma Restricted Limited yoluyla Abu Dhabi Developmental Ana Ortaklık Company PJSC marifetiyle devralınması işlemi akla yatkın bulundu.

Medtronic Inc.’in Böbrek Bakım Çözümleri İş Kolu’nun kuma kontrolünün, DaVita Inc., Medtronic Inc. ve ilgili Medtronic kadro şirketleri eliyle devralınması işlemine izin verildi.

PERSTORP ANA ORTAKLIK AKARSU ve iştiraklerinin yegâne kontrolünün PETRONAS Chemicals International BV eliyle PETRONAS Chemicals Group Berhad eliyle devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Üçler Süper Market Azık Şan. SERPMEK’nin İstanbul’üstelik kâin 6 mağazasının kiracılık haklarının ve sabit kıymetlerinin Migros Ticaret YEMEK yoluyla devralınması işlemi onaylandı.

Sony Group Corporation ile Honda Motor Co. Ltd. arasında faziletli mülhak altın tümden elektrikli araçların tasarlanması, geliştirilmesi, üretilmesi, pazarlanması ve satılması üzere bakir tıpkısı kuma aşama kurulması işlemine müsaade verildi.

Stellantis N.V. ile Santander Consumer Finance S.A. beyninde ve Stellantis N.V. ile Credit Agricole Consumer Finance ortada kurulu eş girişimler ile hesaplı finansman aksiyon faaliyetleri üzerindeki ortak kontrolün Stellantis N.V. ve BNP Paribas S.A. aracılığıyla Opel Bank S.A marifetiyle devralınması işlemine müsaade verilmesi kararlaştırıldı.

Honda 2021’dahi açık kârını yüzde 7,6 artırdı

 

Honda yarar beklentisini yukarı yönlü revize etti

 

Sony’nin 2021 net kârı yüzdelik 14.3 düştü

 

Share: