Torku Şekerspor 2022 başarılarını madalyalarla taçlandırdı

Torku Şekerspor, 2022’da 2 dünya ikinciliği başta kalkmak amacıyla birçok Türkiye Şampiyonluğu ve derecesi elde etti.

Konya Şeker Hastalığı açıklamasına bakarak, Torku Şekerspor, güzeşte yıl çokça sayıda madalya kazanarak başarılarını sürdürdü.

Açıklamada konuya ait görüşleri yer düz Torku Şekerspor Kulübü Başkanı Ahmet Bozdam, kulübün güzeşte yıl etkin olduğu 3 ayrı branşta madalyalara neredeyse ambargo koyduğunu bildirdi.

Bozdam, 2 ayrı acun ikinciliği kazandıklarını belirterek, “Kulübümüzde, çiftteker, bedensel engelliler badminton ve güreş branşları başarılı tıpkısı şekilde hem ilimizi hem üstelik ülkemizi temsil ediyor.” ifadesini kullandı.

Torku Şekerspor’un hele tor sporculara ve branşlara haddinden fazla önem verdiğini, geçen sene bisikletin birlikte bedenî engelliler badminton ve güreş branşlarını birlikte faaliyete geçirdiklerini anlatan Bozdam, şu açıklamalarda bulundu:

“Çok liyakatli bire bir sene geçirdik. Badmintonta öncelikle 2 acun ikinciliği, arsıulusal dereceler ve Türkiye Şampiyonluğu kazanarak büyük çekicilik yaşadık. Bisiklette katıldığımız tek Türkiye Şampiyonasından boş dönmedik ve birçok şampiyonlukların yanında ikincilik ve üçüncülüklere bile engelleyim koyan sporcularımız başarılarımızı taçlandırmaya bitmeme etti.

En yeni branşımız güreş ise tendürüst ve yıldızlardan oluşuyor. Da kendi gözyaşı gruplarının üst kategorisindeki güreşlere katılarak Türkiye dereceleri elde ettiler ve gelecek için ümit verdiler. Mecbur sayıda lisanslı sporcu sayısına ehil olmamıza karşın kulübümüz Torku Şekerspor şu asıl büyüklüğünde aldığı madalya sayısıyla spora ve sporcuya katkısını kat sayı yerine göstermiştir. Bu başarıda verdiği destekle bildirme şişman paya eş olan Fahri Başkanımız Ramazan Erkoyuncu’ya çokça teşekkür ediyoruz. Destekleriyle başarılarımız daha üstelik artacaktır.”

Share: