19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi

Gaziler Haset dolayısıyla Galibiyet Meydanı’nda planlı törende Vali Ulvi Çelik, Hava Er Yetişek Tuğgeneral ve Garnizon Komutanı Çekicilik Piyon Tugay Necati Tarih ile Şehremini Alim Işık ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Kütahya Bölüm Başkanı Şaban Başoğul Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Dernek Başbuğ Yardımcısı Mevlüt Çubuk, tırsmak duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, 19 Ilkgüz Gaziler Günü’nün gaziler amacıyla izzetinefis ve kahramanlık günü olduğunu söyledi.

Vatan uğruna canları pahasına mücadele eden martir ve gazileri rahmet ve minnetle andığını belirten Çubuk, şunları kaydetti:

“İnsanımızın, Kore’den Kıbrıs’a ve 15 Temmuz’a kadar asırlardır Rum topraklarında verilen mücadelenin şifresi, “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” deyişinde saklıdır. Ülkemiz güzeşte olduğu kabilinden bugünde emperyalist güçler ile onların maşası yıldırı örgütlerinin tehdidi altındadır. Bugüne büyüklüğünde sergilenen temas çeşit hainlik kahraman askerimiz, polisimiz, güvenlik güçlerimizce ve vatandaşlarımız marifetiyle önlenmiş ve hüsrana uğratılmıştır. Kerim Türk milletinin bağrından çıkacak Türk ordusu geçmiş olduğu üzere, zaman birlikte ferda üstelik vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sigortasıdır.”Share: