29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Erzurum, Ardahan, Tunceli, Erzincan, Kars, Veca ve Iğdır’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı zımnında törenler düzenlendi.

Balkı’da, Ilbay Osman Varol’un, Belediye Başkan Vekili Ergin Acarbay ile Il makamında tebrikleri akseptans etmesinin ardından adliye önündeki tören alanına geçildi.

Varol ve Acarbay, askeri araca binerek alanda mevcut öğrenci, vatandaş ve düzenlilik güçlerinin bayramını kutladı.

Vali Varol, burada yaptığı konuşmada, milletin birliğini uydurmak isteyenlerin tek ahit amaçlarını gerçekleştiremeyeceğini belirterek, “Binlerce şehidimizin kanıyla yaş topraklara topluluk bu güzel vatanımızı gafillere, hainlere, düşmanlara ve onların ortaklarına bırakmadık, bırakmayacağız. Canan çoluk çocuk, devir kilitsiz küreksiz aynı şekilde göstermiştir kim büyük Türk milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegane biçimi Cumhuriyet Altını’tir. Yaşadığımız donuk günlerden sonradan kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet Altını sayesindedir ki tıpkısı mazimizdeki gibi büyük bir kavim ve izzet olmanın gururunu yaşıyoruz.” diyerek konuştu.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği program, askeri birlikler, öğrenciler ve araçların geçişişinin peşi sıra sona erdi.

Programa, İl Bitirmiş Komutanı Sancak Hüsamettin Erol, 12. Mekanize Piyade Liva Komutanı Vekili Albay Erhan Cesur, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Kaya, memleket protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Share: