Akıbet zaman haberi: Altay’da para aktarımı yasağı çıkmazı

Spor Mabat 1’inci Küme ekiplerinden Altay’bile geçen mevsim devre beyninde gelen alıntı yasağının bu zaman kalkmasının çok baskı olduğu açıklandı. Başkan yardımcısı ve matbuat sözcüsü Ahmet Avni Atayol, Alsancak’taki Altay Vakfı’nın binasında planlı matbuat toplantısında cesim açıklamalarda bulundu. Eski yabancı oyuncularına olan borçları zımnında FIFA yoluyla aktarma yasağı getirilen yağız-beyazlı kulüp hesabına mütekellim Atayol, “FIFA’birlikte davalık olduğumuz 20’nin üzerinde dosya var. Para Aktarımı yasağını kaldırmamız üzere 11 milyon Euro ödeme yapmamız gerekiyor. Bu ölçü pazarlıklarla düşebilir fakat bu yükün altından bir tane başımıza kalkamayız” dedi.

Önümüzdeki zaman da mevcut kadroyla yola devam etmek zorunda olduklarını anlatan başbuğ yardımcısı Atayol, “Karı ayından sonradan FIFA dosyalarını sırayla kapatmamız gerekiyor. Hırçın durumda benek iptal cezaları ile karşılaşabiliriz. Ilk Teşrin ayında kulüp üyelerimizle aynı mali bilgilendirme toplantısı yapacağız. Kulübümüzün borcu 400 milyon TL’nin üzerinde. Federasyon gelirleri, geçen sezon emniyet çekilen bankaya gidiyor. Daha bilahare gelirler temliklere gidecek. Çarkıt başbuğ Özgür Ekmekçioğlu’nun 80 milyon TL temliği mevcut” bilgisi verdi. Atayol, güzeşte mevsim biçim giyen Lis, Pinares ve Rayan’ın bonservislerinin az ödendiğini, bu oyuncuların kulüplerine medyun olduklarını bildirdi.

LİGDE RAKİP EYÜPSPOR

Ligde serencam olarak deplasmanda Yıpranmamış Malatyaspor’la 0-0 berabere küsurat Altay, erte 7’nci hafta mücadelesinde reis Eyüpspor’u misafir edecek. Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda saat 19.00’üstelik başlayacak müsabakada Turgut Doman düdük çalacak. Maçın biletleri VIP B 1000, VIP A-C 500, numaralı sekilik 80, maraton ve misafir tribünü 35 TL’den satışa sunuldu. Altay ligde 5 puanla 15’inci sırada, Eyüpspor ise 13 puanla zirvede kayran alıyor.

Share: