Altın Ferişte ‘En Kudretli Riyaziyeci Edip Ödülü’nün Sahibi Abdül Muazzez Gürbüz Kimdir?

Abdül Muazzez Gürbüz, 10 Orak Ayı 1994, Kargaşa doğumlu, YouTube’da cıvıltı gösteren, Türkiye Cumhuriyeti Milli Yetişek Bakanlığı’nda hesap öğretmeni adına çalışmalarını sürdüren ve aritmetik kitapları yazan riyaziyeci yazardır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden çıkışlı olmuştur. 2012 yılından beri hesap konusunda yaptığı topluma yararlı çalışmalarla tanınmaktadır. Şu an Ordu’dahi tevakkuf etmektedir.

2016’birlikte “Şifreli Hesap” ünlü YouTube kanalında adını duyurmaya başlamıştır. Ücretsiz sunduğu aritmetik eğitiminden istatistiklere bakarak milyonlarca öğrenci faydalanmaktadır. 2019 yılı itibari ile Hesap ve Geometri üzerine birçok pusula yazmaya başlamıştır. Yazdığı kitaplarla bir nice imza gününde okurlarıyla buluşmuştur.

2022 yılında Altın Ferişte Ödülleri yargıcılar kurulu komitesi tarafından 11 yabanlık gazeteci ve sanatçılardan oluşan yargıcılar kurulu üyeleri, adayların bilinmeyen şekilde oylamasını yaparak yılın arz kalburüstü riyaziyeci yazarı ödülünü Abdül Aziz Yavuz’e takdim etmiştir.

Ulusal ve uluslararası aldığı ödüller ile gündeme gelen Abdül Ermiş Yavuz, matematiğe yer okumasıyla de tanınmaktadır. Nev olmadan zihinden çarptığı 9-10-11 kademeli sayılarla izleyicileri etkilemiştir. Türkiye’de arada sırada hesap seminerleri düzenleyerek matematikten korkan okuyucularla tanışmaktadır.

Share: