Ankara’da ‘Elektronik Çalgı Aleti Festivali’ Bitmeme Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), güzeşte yıl ilk defa düzenlediği Elektronik Enstrüman Festivali’ne bu sene birlikte devam ediyor. DJ Anıl Bilcümle’ün performansıyla Seğmenler Parkı’nda başlayan festivale gençler sargı gösterirken elektronik müziğin yüzü sıcak isimleri seçkin ay bire bir parkta Başkentlilerle buluşacak.

ABB’nin Başkentli gençlerden gelen talepler doğrultusunda ilk defa sabık yıl düzenlediği ‘Elektronik Enstrüman Festivali’ bu sene de sürüyor. Curcuna kapsamında, Seğmenler Parkı’nda kurulan dinleti alanını dolduran çoluk çocuk, DJ Anıl Bilcümle’ün performansıyla eğlendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin geçen sene olduğu gibi 2023’te dahi elektronik müziği ve bu tarzı sevenleri desteklemesinden âlem duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilcümle, şunları söyledi:

“Görüşme ve müzikle ilişkin etkinliklerin olması, bunların Büyükşehir Belediyesi’ne ait yerlerde yapılması güvenilmez fena hâlde aynı husus. Hakeza etkinlikler yapıldığı ahit ansız dönüşümü çokça evire çevire oluyor. Erke çok güzel, elan üstelik evire çevire olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Mansur Gösterişli Başkan’ımıza çok teşekkürname ederim.”

90’lı yıllardan beri elektronik müziğin Ankara’dahi sevilerek dinlendiğini tamlayan festival organizatörü Mustafa Çipo ise “Ankara, elektronik müziğin da başkenti. Elektronik müziği bu nev projelerle devam ettirebilmemiz çok güzel. Mansur Başkan’ın de buna destek olması bile çok iyice. Bu nev prestijli projeler eklenmiş değeri da artırıyor. Bunun için çok memnunuz” diye konuştu.

ELEKTRONİK MÜZİK TUTKUNLARINDAN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Başkentliler üstelik düzenlenen festival için ABB’ye ve Başkan Mansur Bunaltıcı’a şu sözlerle teşekkürname etti:

Karaca Kaan Erdemir: Bu tuhaf müziği dost çoğu âdem, muhtemelen yerler dışında bu müziğe çok erişemiyordu. Etkinlikler düzenleyerek bunu çokça genişletti Mansur Bati. Bunun amacıyla ona haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Gayet abat aynı biçimde dans edebiliyoruz ve adamakıllı enstrüman dinleyebiliyoruz.

Seray Günyaktı: Gençlere hitap eden bu zümre etkinliklerin düzenleniyor olması çokça güzel bir özdek. Daha önceki bu merkez etkinlikler yoktu.

Tuğçe Kartal: Mansur Başkan’a çokça teşekkürname ediyoruz. Müzik, birleştirici ayrımsız umde. Mansur Başkan birlikte insanları, alelhusus üstelik gençleri birleştiriyor. Bu anlamda destekliyoruz ve çokça seviyoruz kendisini. Bütün var olsun.

Burhan Mutlu: Türkiye’nin her yerinden buradaki etkinliklere büyük hayranlık duyuluyor. Vabeste mekanlara tıkılmaktan sıkıldık ve yorulduk. Bu atmosferde herkesin ayrımsız arada olması kadar dört dörtlük benzeri molekül olamaz. Çalgı dinlemeyi seviyoruz, elektronik müziği seviyorum ve bunu belirtik havada dinlemenin keyfini anlatamam.

Merziye Nuri: Çokça adamakıllı bire bir etkinlik. Çok güzel enerji alıyoruz. Ankara’de çoluk çocuk için böyle etkinliklere ihtiyaç var. Haddinden Fazla zevk alıyoruz, hep böyle olsun ve bitmeme etsin.

Pelin İdilmez: Büyükşehir Şehremini Mansur Çetin’ın yaptığı seçme şeyi destekliyorum. Ankara’ya yaptığı değme husus haddinden fazla kalburüstü bence. Hars tekellüm anlamında bile yaptığı seçme şeyi destekliyorum.

BAŞKENT PARKLARINDAN DJ’LERİN RİTİMLERİ YÜKSELECEK

ABB Ekin ve Toplumsal İşler Ofis Başkanlığı’nın eş sahipliğinde ve Ankara merkezli elektronik çalgı topluluğu ‘rave.ank’ın katkılarıyla planlı curcuna, 29 Nisan’a kadar sürecek. Seçme ay elektronik müziğin bir temsilcisinin Başkent’in sembol parklarında müzikseverlerle buluşacağı festival programı ise şöyle:

– Sinan Çelik (30 Ağustos Utku Parkı-10 Şubat 2023)

-EFANİN (Anıtpark-17 Mart 2023)

-TRIART (Nebatat Bahçesi-29 Nisan 2023)

Share: