Antalya’da turizmde cümle zamanların en ongun şita sezonu yaşanıyor

Antalya’ya ev ve şubatta gelgel marifetiyle mevrut ecnebi gezgin sayısı rekor yıl olan 2019’un rakamlarını geride bıraktı.

Geçen yılı kısaca 13,5 milyon yabancı turistle kapatan kentte, bu yıl kül zamanların bildirme dolgunca kış sezonu yaşanıyor. Denizi, kumu, güneşi kadar tarihi ve katıksız güzellikleri, kültürel yapıları, antika kentleriyle turistlerin ilgi odağı olan Antalya eskimemiş rekorlara imza atmaya bitmeme ediyor.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü verilerine göre, 1 Familya- 28 Şubat tarihlerinde kente gelgel tarafından musahabe fail turist sayısı 450 bin 283 yerine kayıtlara geçti. Turizmde genişlik gür yıl olan 2019’da iki ayda 296 bin 344 turisti ağırlayan Antalya, bu yıl 2019 rakamını de aştı. Güzeşte yılın aynı dönemine göre üstelik gezgin sayısında yüzdelik 56’lık çoğalma gerçekleşti.

Şubatta ise kenti güzeşte yıla göre yüzdelik 53’lük artışla 230 bin 635 yabancı turist ziyaret etti. Bu cirim dahi tüm zamanların arz ongun küçük ay yerine tarihe geçti.

Antalya’ya bildirme çokça seyyar gönderen ülkeler sıralamasında ise 132 bin 74 ile Rusya önceki tam düz aldı. Rusya’yı 79 bin 797 turistle Almanya, 40 bin 10 turistle İngiltere izleme etti.

İki maaş dönemde çekicilik eliyle kente en çokça seyyah gönderen farklı ülkeler ise sırasıyla Polonya, İsrail, Kazakistan, Hollanda, Ukrayna, Danimarka ve Belçika oldu.

Share: