Aylin Nazlıaka: Kaderine Terk Edilen Gümüşhane’de Yurttaşlar, Otama İçin Mekân İllere Başvurmak Zorunda Kalıyor

CHP Kadın Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Gümüşhane Heybet Hastanesi’ndeki kat sorununun hala çözülemediğini belirterek, “Kaderine ayrılma edilen Gümüşhane’de yurttaşlar, tedavi için mekân illere gezmek zorunda kalıyor. Önceki hastaneyi açıp ardından yol planlandığı üzere çözüme kavuşmayan bir kez sorunu var” dedi.

Aylin Nazlıaka, esbak Gümüşhane’ye anbean sivil toplum kuruluşları, iz odaları ve sendikaların temsilcileri ile buluştu, esnafı görüşme etti. Nazlıaka, henüz sonra partisinin il başkanlığında CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç’ın düzenlediği toplantıya katıldı. Gümüşhane’deki sorunların masaya yatırıldığı toplantıda, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Fevziye Güreşçi, Eş Kolları İl Başkanı Sarih Çakır, Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş bile amade bulundu.

Nazlıaka, Gümüşhane’deki temaslarının peşi sıra zaman yaptığı bağlanmış açıklamada, “Kaderine tecezzi edilen Gümüşhane’de yurttaşlar, tedavi üzere belde illere müracaat etmek zorunda kalıyor. Önceki hastaneyi açıp arkası sıra defa planlandığı üzere çözüme kavuşmayan benzeri misil sorunu var” dedi. Nazlıaka, açıklamasında şunları kaydetti:

“HERHANGİ BİR TEDBİR ALINMADAN KIŞ MEVSİMİNDE AÇILAN HASTANENİN YOLU, YAĞAN KARLA BİRLİKTE KAPANDI”

“Gümüşhane’nin Eskibağlar mahallesindeki ayrımsız tepeye yapılan Gümüşhane Şevket Hastanesi, 2015 yılında bitirildi ancak temel taşı sorunları nedeniyle 2021 yılının mesafe ayına büyüklüğünde hizmete açılamadı. Açıldığında bile sorunları bitmedi. gelişigüzel tedarik alınmadan şita mevsiminde açılan hastanenin yolu, yağan karla gelişigüzel kapandı. Vesait inip çıkamadığı için hastalar özlük imkanları ile tepeden dun inmek zorunda kaldı. O dönemde çalışmaların başladığı belirtilerek ‘Nöbet sorunu fiziksel adına çözülecek’ açıklaması yapıldı ama dava kül kendisine çözülemedi. Sav bu kadarla üstelik bağlı değil. Kere benzeri vatandaşın arazisi olduğundan ufuk aynı istimlak sorunu yaşanıyor.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, o çevrim yaptığı açıklamada, ‘Bedeli mukabilinde ifa yapacağız. Bu alanlarla ilişik Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı’mızın yanına gitmiştik. Başka yerde Kaynak yerlerini taşınmazlar değerinden alıp, normal rayiç değeri üzerinden satıp oradan elde ettiğimiz gelirle bu yolun kamulaştırılmasında buradaki arsa sahiplerine ödeyeceğiz’ demişti. Gümüşhane’de öğrendik ki dava çözülmemiş.

“KEZ PROBLEMİ ÇÖZÜLMEMİŞ BİR SAYRILAREVI VAR”

Sağlığa erişim sunma esas haktır. Fakat nöbet problemi çözülmemiş tıpkısı hastane var. Ayrıca hastaneler, akva temellerle sağlam zeminler konusunda nesir edilir. Tanrı korusun, aynı ahit Gümüşhane’de aynı sarsıntı olsa o hastanenin tıngır ne olacak; hepimiz endişeliyiz. Bire Bir sorunu elan var bu hastanenin. Yeterli sayıda doktoru bulunmayan. Buradaki hekimlerimizin tehi dermansız. Hastalara yetişemiyorlar. Hastalar, ‘tedavi kalkışmak üzere civardaki ne şehre gideyim’ diye düşünüyorlar.

“GÜMÜŞHANE’DE YERYÜZÜ BIR IKI BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Düzenli gücümüzle sahadayız. Partimize şişman tıpkısı teveccüh var. Onun amacıyla CHP ailemizi büyültmek, genişletmek üzere aynı sorumluluğumuz da var. Tetkikat bize şunu gösteriyor; organ sayımızın arttığı yerlerde partimizin fikir oranı da akıllıca uygun yerine yükseliyor. Gümüşhane’de bildirme beş alti tıpkısı saylav çakmak istiyoruz. Çalışacağız, örgütleneceğiz ve birleştirme gücümüzle birlikte seçme haset geldiğinde sandığa gideceğiz, oylarımızı vereceğiz. Sandıklara topluluk çıkacağız ve iyicene günleri, münevver yarınları hep birlikte kucaklayacağız.”

Share: