Balkı 3. mevzu haberleri… Dert’da duruşmadan çıkan avukat çarpma edildi

Ağrı’de duruşmadan sâdır avukat çarpma edildi

AĞRI – Veca’nın Doğubayazıt ilçesinde, doğruluk sarayında tanıdık bir davada mahkeme salonundan çıkan Avukat Kenan Narboğa, sevgili tarafı yakınlarınca darp edildi.

Cüretkâr sonucu vücudunun türlü bölgelerinden yaralanan Avukat Narboğa, kaldırıldığı Doğubayazıt Dr. Yaşar Eryılmaz Şevket Hastanesinde bile bire bir olayla ilgili bir kat henüz saldırıya uğradı. Cüretkâr sonrasında olayla ilgisi olduğu belirleme edilip gözaltına alınan 3 kişiden 2’si ifadeleri alındıktan sonradan başıboş bırakılırken, 1 kişinin ise halen gözaltında tutulduğu öğrenildi. Kurtulma fail 3 kişinin yakalanması üzere mücahede başlatıldı.

Dert Barosu saldırıyı kınadı

Avukat Narboğa’ya yönelik yapılan saldırıyı malumat aldıktan sonradan Doğubayazıt Hak Sarayı uğrunda bir araya mevrut Ağrı Barosuna mukayyet avukatlar, yaptıkları matbuat açıklaması ile saldırıyı kınadı.

Balkı Barosu adına izah yapan Baro Başkanı Av. Başkomutan Günakın: “Zaman baromuz avukatlarından Av. Kenan Narboğa Doğubayazıt adliye sarayı içerisinde murafaa salonundan çıkarken dosyanın canip yakınlarınca fiziki saldırıya uğramıştır. Bu hamle sonucu avukatımızın burnu münkesir yüzünde ve vücudunda lezyonlar oluşmuştur. Yaşanan hücum sonucunda meslektaşımız hastaneye atıf edilmiştir. Hastanede tedavi altında iken aynı olayla ait bu nöbet hastanede çarpma edilmiştir. Yapılan bu muhannet hamle meslektaşımıza değil, mesleğimize üstelik yapılmıştır. Bu davanın birlikte takipçisi olacağımızı şimdiden bildiririz. Bu türden saldırılar avukata cebin yapılan eylemlerde failleri cesaretlendirmek, savunmanın direncini kırmaya çalışmaktır. Lazım Avukatlık Kanunu özellik 57, gerekse de TCK’nın ilişkin hükümleri göre adli makamların mukteza tamlık kanuni süreci uygulaması gerektiğini ve bunun takipçisi olacağımızı tekraren bildiririz.” dedi.

Share: