Başbuğ Harmankaya, “30 Ağustos 1922, milletimizin kebir ordumuz ile gelişigüzel yazdığı emsalsiz aynı kahramanlık destanıdır”

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Hâkim Harmankaya, 30 Ağustos 1922, Türk milletinin, şanlı orduyla alay malay yazdığı emsalsiz aynı yiğitlik destanı olduğunu belirtti.

Harmankaya, 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100’üncü sene coşkusunu budun namına hep birlikte yaşamanın düz mutluluğunun yaşandığını söyledi.

KKDGC Başkanı Hâkim Harmankaya, “Bağımsızlık inancımızı, bağımsız kişi kararlılığımızı yekpare dünyaya benzeri yol daha car ettiğimiz 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yıldönümünde, millet kendisine bilcümle alay malay bu haset kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922, milletimizin balaban ordumuz ile gelişigüzel yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır” dedi.

Harmankaya, “Milletimiz bu destanla, milli hakimiyet, bağlanak ve muadele anlayışı içerisinde, kendisini zaman sahnesinden çıkarmak isteyenlere balaban benzeri ders vermiş; hiçbir şekilde istiklal ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza büyüklüğünde var olacağını birlik dünyaya kabul ettirmiştir. Tarihimizin yeryüzü koca dönüm noktası ve milletimizin özgürlük ve bağımsızlık fikrinin ölmez tıpkısı abidesi namına tarihteki yerini düzlük 30 Ağustos Zaferi, tıpkısı zamanda müstakil seyretmek isteyen bir nice ulusa üstelik yol göstermiştir” diye konuştu.

Başkan Harmankaya, “Bu zafer ile Türk Milleti; tek şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden edim vermeyeceğini; milli kontak ve el birliği şuuru içinde sonsuza kadar özgür, müstakil ve benbenci ayrımsız şekilde yaşayacağını bütün dünyaya tanıtlama etmiştir. Nazik aynı coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Galebe Bayramı münasebetiyle ilkin Iri Önder Mustafa Kemal Atatürk koyulmak amacıyla cemi şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bire bir kat henüz rahmetle ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu. – KARS

Share: