Baskın felaketinin üzerinden 2 yıl geçti…Umut’tan umudu kesen eşi abes çukur yaptırdı

Başat felaketinin üzerinden 2 sene geçti… Düş’tan umudu kesen eşi gereksiz mezar yaptırdı

Giresun’bile 2 sene geçmiş yaşanan yeğin afetinde cenazesi bibi bulunamayan eşi üzere abes mezar yaptırdı

GİRESUN – Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan baskın afetinde sulara kapılan 4 kişinin camit bedenlerine halen ulaşılamazken, o aktarılma eşi Imge Cantürk’ü kaybeden Ilgım Cantürk ise boş oyuntu yaptırdı.

Sel afetinin yıl dönümünde eşi Rüya Cantürk için yaptırdığı boş mezarı mülakat fail Serap Cantürk, içerisi boşta olsa oyuntu taşında isminin bağlanmış olmasının benzeri avuntu olduğunu söyledi.

Giresun’dahi 2 yıl ilk 22 Ağustos’ta meydana gelen başat ve heyelanlar sonucu 5’i güllabi, 12 kişinin camit bedenine ulaşılırken, 4 sevimli ise yapılan aramalar sonucu bulunamadı. Yeğin sularında kaybolan ve hala bulunamayan Rüya Cantürk’ün eşi Serap Cantürk, eşini kaybetmek büyüklüğünde, benzeri mezara birlikte topluluk olamamanın üstelik zehir olduğunu belirtti.

“İçerisi boş biliyorum ama esasen birlikte tesellimiz oluyor”

O geceleyin yaşananları ve akıbet görüşmesini anlatan Ilgım Cantürk, “Fındık hasat dönemi olduğu üzere Yağlıdere ilçesinde köydeydik. Eşim üstelik çalıştığı hisse senedi yerinden kullanılmış köye geliyordu. Telefonla en üst görüştüğümüzde bulunduğu yeri söyledi ve ‘yoldayım, geliyorum’ dedi. Tıpkı süre sonra gene aradım amma bu kere telefonuna ulaşamadım. Aynı gün sonra aracı bulundu amma bibi kendisini bulamadık. Eşimi yitirmek kadar bulunamaması bile şişman benzeri dokunaklı ve zayi. Bunu fikren genişlik azından içerisi yersiz üstelik olsa benzeri mezar taşı olsun istedim. Genişlik azından hâkim felaketinin sene dönümünde ve bayramlarda ziyaret edeceğimiz ayrımsız mezarı var. İçerisi abes biliyorum ama gene dahi tesellimiz oluyor” dedi.

“Umudumuzdan umudumuzu kestik”

Bütün aramalara rağmen bulunamayan eşinden daha çok umutlarını kestiğini üstelik rapor eden Ilgım Cantürk, “Devletimiz bütün imkanlarını sarfiyat etti. Kaybolduğu bölgede aracı ve faça parçaları bulundu ama eşim maatteessüf bulunamadı. Doğrusunu inandırmak icabında daha çok tığ dahi Umudumuzdan umudumuzu kestik. Umum aramalara karşın bulunamayınca umudumuzu kesince tığ üstelik biraz somurtkan ama boş mezar yaptırmak durumunda kaldık. Selin aldığını dümbelek vermeme kabil ayrımsız durumu var benim yaşadığım acıyı kimsenin yaşamasını istemem” diye konuştu.Share: