Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Galibiyet Bayramı zımnında resepsiyon verildi

Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümü dolayısıyla kabul töreni verildi.

Gaziantep Valiliği tarafından 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. sene dönümü nedeniyle planlı kabul resmi, 25 Çatlak Panorama Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delicesine, AK Fırka Gaziantep Saylav Derya Bakbak, MHP Gaziantep Mebus Yüce Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Sancak Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma ile tören düzeni üyeleri ve davetliler katıldı.

Kilis

Canpolat Paşa Cahillik Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyonda konuşan Vali Recep Soytürk, 100 sene evvel ülkeyi işgal etmek isteyen dönemin hareketli devletlerine karşı gür ayrımsız önder, politikacı, askerin liderliğinde tam Türk milletinin ayağa kalkarak buna dur dediğini söyledi.

Celil Önder Atatürk’e ve şehitlere Allah’tan yağmur dileyen Soytürk, şöyle konuştu:

“Celil Alemdar Atatürk ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ diyor ve askeri gözünü kırpmadan gidiyor. Haddinden Fazla şükür böyle askerlerin, liderlerin torunlarıyız. Mail bire bir tarihte o genlerin bizde üstelik olduğunu 15 Temmuz’da bilcümle beraber gösterdik. Öyle bire bir coğrafyadayız ki eş şartlar etrafımızda dolaşıyor. Ayrımsız duyguyla, genlerle gittiğimiz takdirde karşımızda ki olursa olsun 30 Ağustos’taki üzere ülkemizin bağımsızlığı üzere istem birliği içerisinde direneceğiz. Ülkemizden bir karış yerey vermeyeceğiz.”

Soytürk, davetlilerle dostane yazar bayramlarını kutladı.

Yengi Bayramı üzere hazırlanan özel gato protokol üyelerince kesildi.

Resepsiyona, DOĞRU Tümen Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Ense ile Mustafa Hilmi Dülger, Garnizon Komutanı Piyon Erkânıharp Miralay Özhan Özvural, Belediye Reisi Dünyalık Ramazan, 7 Mesafe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, İl Uyanık Komutanı Albay Selami Akşit, İl Güvenlik Müdürü Ahmet Aldanmaz, hava müdürleri, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği tarafından Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı’ndaki salonda düzenlenen programa, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Şehremini Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Altını Başsavcısı Anlayış Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince kentteki tıpkısı dernek salonunda planlı programda, Ilbay Ömer Faruk Ateşin ile eşi Sevilay Ateşli davetlileri karşıladı.

Vali Ateşin, gazetecilere, vatan ve bağımsızlık için ecdadın yapmış olduğu mutlu mücadelenin önemine değinerek, “Vatanımızın korunması ve elan gelecek taşınması noktasında bizlere büyük görevler düşüyor.” dedi.

Programa, Garnizon Komutanı Tugay Mehmet Emniyetli Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Kurnaz Komutanı Kıdemli Albay Tolga Yağan, gaziler, şehit aileleri, sivil toplum kuruluşu ve politik partilerinin temsilcileri katıldı.

Share: