İl Milli Terbiye Müdürü Cenup, matbuat mensuplarıyla benzeri araya geldi

İl Milli Yetişek Müdürü Rahmi Cenup, matbuat mensuplarıyla Bayburt Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda buluşarak tanışıklık toplantısı gerçekleştirdi.

İl Milli Terbiye Müdürü Güney ile Basın ve Halkla İlişkiler Idarehane Müdürü Şanlı Aktaş’ın birlikte Bölüm Müdürlerinden Yaşamış Şimşek, Ramazan Çıpa ve Cuma Ana, matbuat mensuplarından Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş ve matbuat mensupları planlı toplantıda ayrımsız araya geldi.

Öğretmenevindeki kahvaltının ardından başlayan toplantıda matbuat mensuplarına Milli Eğitim Bakanlığı projeleri, ulusal projeler ve bakir yetişek tedrisat yılında öğrencilerin akademik başarısını müzayede hedefiyle birlikte sosyal ve kültürel gelişimlerine da ulama sunmak üzere yer bazında planlanan ve uygulanmaya başlanan projeler tanıtıldı.

İl Milli Terbiye Müdürü Cenup, tanışıklık ve lansman buluşmasında şu ifadelere saha verdi: “Basının gücünü kimesne yadsıyamaz. Bu anlamda yaptığınız işi çok kıymetli buluyorum. Biliyorsunuz ki Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kısa aynı dönem öncesinde tıpkısı öncü değişimi oldu. Henüz evvel fariza eden arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ederim. Biz da devraldığımız bayrağı layık olduğu yerlere taşıyacağız. On beş bin öğrencinin geleceği ve hayatı için korkulu kararlar almak durumundayız. ‘Bir insanı neşelendirmek tekmil insanları neşelendirmek gibidir.’ felsefesiyle akıntı ediyoruz. Balaban bir sorumluluğun altındayız. Bu sorumluğu üstelik hakkıyla adına getirme gayretindeyiz. Ortaklaşa yapılan işlerin, mızıka halinde yapılan çalışmaların müfit olacağını düşünüyoruz. Sizler bile bu takımın bir parçasısınız. Zira görünür olmak, verilmek, yapılan anlamlı çalışmaları tanıtmak zorundayız. Bu bile fakat basın marifetiyle oluyor. İnşallah birlikte sunturlu işlemler yapacağız. 21 Ilk Teşrin Acun Gazeteciler Günü’nüzü şimdiden kutluyorum.” dedi.

2022 LGS ve YKS değerlendirmelerinin peşi sıra kolları sıvayan İl Milli Terbiye Müdürlüğü, ayrımlı kesimlerle derinti yaparak eksiklikler ve yıpranmamış efkâr üzerinde yoğunlaşarak yıpranmamış eğitim öğretim yılında uygulanacak projelerle eğitimdeki başarı çıtasını artırmayı amaçlıyor. – BAYBURT

Share: