İstanbul’da yıldırı örgütü MLKP’ye müteveccih operasyonda 4 birey yakalandı

İstanbul Sultangazi’de terör örgütü MLKP’ye yönelik operasyonda 4 hayat yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, teşkilat mensubu M.U’nun MLKP yıldırı örgütünün silahlı yapılanması FESK içre Suriye’de silahlı hayatiyet çelmek ve teşekkül kamplarında terbiye ahzetmek için 2015’te illegal yollardan bu ülkeye gittiği ve 2019’da etkili gösteri fayrap etmek için gayrikanuni yollarla Türkiye’ye girdikten sonra yakalanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

M.U’nun, tahliye olmasının arkası sıra 5 Ağustos 2022’de Ağrı’da düzenlenen operasyonda asayiş güçleriyle girdiği çatışmada işsiz arkaç getirilen MLKP yıldırı örgütü üyesi U.A’nın neymiş intikamını ahzetmek üzere itimat güçlerine yönelik eylem arayışında olduğunun tayin edildiği bildirildi.

Açıklamada, M.U’nun, iki dönem önceki Sultangazi Gazi Mahallesi’ndeki göze evinde, örgütün gösteri planına ilgilendiren hazırlık ve planlama yaptığının belirlendiği ifade edildi.

Söz konusu adrese planlı operasyonda M.U. ile MLKP Merkez Komite üyesi E.Y, Ezilenlerin Toplumcu Partisi İstanbul İl Başkanı H.D.A ve örgüte aile gerçekleştirme eden N.G’nin yakalandığı, adreste 2 tabanca, haddinden fazla sayıda fişek, 1 halk bombası ve örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedildi.Share: