Kavak Kaymakamı Atar Görevine Başladı

Kavak Kaymakamlığına atanan Faruk Atar, görevine başladı.

Cıvıl Cıvıl’nun Gürgentepe Kaymakamı iken Samsun’un Kavak ilçesi Kaymakamlığına atanan Faruk Atar, kaymakamlık hükümet konağı önünde toplanan gurur amirleri yoluyla karşılandı.

Daha sonra makamına güzeşte Kaymakam Atar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun’un şirin ilçesi güreşçiler diyarı Kavak’ta fariza yapmaktan duyacağı memnuniyeti tabir etti.

Kendisinin bölgeye ecnebi olmadığını anlatım fail Şekerci, “Devletimiz nerede uygun görürse hizmetimi yürütürüm. Buradaki bakım süremde Kavak ve halkı üzere elimden mevrut gayreti göstereceğim” dedi.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde 1992 yılında doğan ve Kalabalık’nun Çaybaşı ilçesi nüfusuna mukayyet olan Atar, ilköğretimini Samsun’un Çarşamba ilçesinde, lise eğitimini ise Kargaşa’nun Ünye ilçesinde tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Amme Idaresi Bölümünden bire bir dönme er ve kısım birincisi namına 2015 yılında mezun olan Atar, 2016-2020 yılları beyninde İstanbul Iri Mükellefler Idrak Dairesi Başkanlığı’nda Sağlık Uzmanı yerine görev yaptıktan sonra 2020 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı 109. Dolaşma Ilçebay Adaylığı sınavını kazanarak Ağrı Kaymakam Adayı yerine Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Dert ilinde İl Dalan Stajını, Malatya ve Zonguldak illerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde Teftiş Stajını bitiren Atar, Ordu Ünye ve Giresun Tirebolu ilçelerinde ise Kaymakam Refikliği stajlarını başarıyla gerçekleştirdi.

14 Gücük Ay 2022 tarihinden beri Gürgentepe Kaymakamlığını yürütmekte iken Kavak Kaymakamlığı görevine atanan Atar’ın ongun derecede İngilizce bildiği, evli ve ayrımsız bala babası olduğu öğrenildi.

Share: