Konya yerli haberleri: Konya’da ateş rüzgarda çatıları hasar gören evler üzere mücahede başlatıldı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde 2 hafta geçmiş yaşanan acı rüzgar sonrası çatıları hasar gören evlerin onarılması üzere himmet başlatıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Seydişehir ilçesine sınırlanmış Küçümencik Mahallesinde 5 Ilkgüz akşam ezanı saatlerinde çıkan keskin rüzgar sonrası 4 sülale ve 1 ahırın çatısı uçarken tıpkı evde bile maddi hasar meydana geldi. Bunun konusunda vatandaşlar Seydişehir Kaymakamlığına verdikleri dilekçeler ile devletten arkalama talebinde bulundu. Dilekçelerin Konya Yer ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ulaşmasının ardından görevlendirilen grup mahalleye gelerek hasar tayin çalışması yaptı.

Gelen kol ile birlikte mahallede engel gören evleri gezen Kocabaşı Ertuğrul Aydoğdu, mahallelerinde hortum ile birlikte bir natürel kıran meydana geldiğini söyleyerek, “5-6 komşumuzun çatısı zarar gördü. Zaruri başvurulardan sonra işyar arkadaşlar geldi ve zaruri çalışmayı yaparak havari olacaklarını söylediler. Tam komşularımıza geçmiş olsun diyorum, gelen arkadaşlara dahi teşekkür ediyorum yardımlarından kontekst” dedi.

Öte yandan, ızdırap rüzgar mahallede aynı evde kâin asayiş kamerası görüntülerine üstelik yansıdı. – KONYA

Share: