KTO Başkanı Gülsoy ile Divan Başkanı Aslan TOGG Tanıtım Törenine katıldı

Kayseri Tecim Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy ile Sedir Başkanı Cengiz Melik Arslan, Türkiye’nin evcil ve milli elektrikli otomobili TOGG’un Gemlik Kampüsü’nde banttan indirilmesi töreninde tarihe şahitlik etti. Sıra istihsal bandından çıkan önceki TOGG ile 60 almanak hayalin vücut bulduğunu belirten Başkan Gülsoy, “TOGG ülkemizin yüz akı benzeri atılımın adıdır. TOGG, hepimiz amacıyla bire bir gururdur. İstihdam ve ihracatımıza üstelik balaban yardım verecek olan TOGG, ülkemizin ulaştığı gelişmişlik düzeyinin bire bir göstergesidir. Yolun bariz olsun TOGG” ifadelerini kullandı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy ile Divan Başkanı Cengiz Kağan Aslan, Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobili Togg’un Bursa Gemlik Kampüsü’nde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan eliyle banttan indirildiği törene katılarak tarihi temel şahitlik etti. Başbuğ Gülsoy ile Sedir Başkanı Arslan, merasim öncesi Gemlik Kampüsünü gezerek domestik ve milli otomobilimiz TOGG’u yakından inceledi. Ülkemizin zihayat yarınları için kuma hayalin ürünü olan TOGG’un evvel prototipine birlikte isimlerini yazarak imzalarını attı.

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzdelik 100 Türkiye’ye ilgilendiren olan TOGG’un kol istihsal yapacak kampüsü üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Gülsoy şunları söyledi:

“Ayrımsız otomobilden dahası üzere yola sâdır TOGG ‘un Gemlik Kampüsü, Cumhuriyetimizin 99’uncu yapılış yıl dönümünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. TOBB çatısı altında 365 nazar ve borsa başkanları kendisine bizlerde bu tarihi güne tanıklık etmek için törene katıldık. Ülkemizin ulaştığı gelişmişlik seviyesini yakından kaldırmak bizler üzere çekicilik kaynağı oldu. Cumhuriyeti hakeza ayrımsız gelgel projesiyle tebrik etmek hepimiz üzere ayrı keyifti. TOGG milletimiz için tıpkısı gurur, dünya üzere örnek olacak tıpkı proje. Türkiye, imdi öz yerli ve milli markasıyla, modern üretim kampüsüyle bakir ligin da arz şanlı oyuncusu olacak. Atamızın söylediği üzere Tek şeye ihtiyacımız namevcut, boydak ayrımsız şeye ihtiyacımız vardır; hareketli doğmak TOGG’de ülkemizin kıpırdak yarınları amacıyla kuma hayal kurmanın tadını hepimize yaşatan projenin adı olmuştur. Türk teknolojisinin ati yolculuğunda kızıl fikirleri hayata geçirme noktasında oylumlu benzeri akın olmuştur. TOGG önümüzdeki yıllarda dahi istihdam açısından üstelik iri fırsatlara bap açmaya bitmeme edecektir. Domestik ve milli otomobilimiz ihracat pazarları açısından ayraç değeri olacaktır. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız kalkmak Babayiğitlerimizi, mühendislerimizi ve emeği olan mecmu dizayn, istihsal ekibini tebrik ediyoruz. TOBB çatısı altında 365 basar ve borsamızın dahi paydaşı olduğu TOGG’un seri üretime başlamasında, önce günden beri şişman emeği ve gayreti olan TOBB Başkanımız Rifat Hisarciklioglu’na bilcümle camiamız hesabına teşekkürname ediyoruz. “Tekerine taş değmesin, yolun belirtik olsun TOGG” diyoruz. Ülkemize ve milletimize iyi hayır olsun.” – KAYSERİ

Share: