Muğla haberi: Bodrum Belediye Reisi Aras, Çömlekçi Mahallesi’nde Halkla Buluştu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Çömlekçi Mahallesi sakinleriyle tıpkısı araya geldi. Komutan Aras, vatandaşların sıcak karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çömlekçi Mahallesi’nde düzenlenen umum buluşmasına Bodrum Şehremini Ahmet Aras, belediye başbuğ yardımcıları, Çömlekçi Muhtar Mustafa Oral, CHP Kadın Kolu Başkanı Imge Anıl Özdoğan, CHP Gençlik Kolu Başkanı Ferhat Ceyhan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Vektörle Uğraş Bodrum Sorumlusu Iştiyak Ekici, Muvasala Kat Başkanlığı’ndan mezun Sulh Rahat, MUSKİ İçme Suyu 1. Kesim Idarehane Müdürü Oğuz Melik Bardakçı, şehremaneti ünite müdürleri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Belediye’nin hizmetleri karşı bilgilendirme yaparak konuşmasına başlayan Komutan Aras, Çömlekçi’birlikte vatandaşların yunak karşılamasına teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Değerli muhtarımız Mustafa Oral’la bu arada temas şeyi değerlendiriyoruz. Sizlerin taleplerini bizlere iletiyor. Tığ da gereğini yapmaya çalışıyoruz. Yapılan yapılmayan işleri girmek amacıyla arada sırada geliyoruz. Hizmetlerimizi görevimizi yapmaya bitmeme ediyoruz. Yollarımız ve diğer ihtiyaçlarımızın hepsi yapılacak. İhalelerimizi bitirdik. Kâmilen kendimiz yapalım diye niteleyerek yüzeysel şümul tesisi kurduk.  Öz ısıdam asfaltımızla yapıyoruz. Taş kaplamayı üstelik münakasa ettik.”

Tarımla ilgili de havza amacıyla alçak çalışmalar yaptıklarının altını çizen Aras, şöyle devam etti:

“İlk geçmiş Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’müzü kurduk. Etrim’e Ekincilik Okulu kurduk. Fide ve süt dağıtımları yapıyoruz. Bodrum’un ihtiyacı olan tarım ürünlerinin bu bölgeden üretilmesi ve bölgedeki üreticinin buradan idrak sağlamasını istiyoruz. Dedik kim köylümüz üretsin eğer malını pazarda satamazsa bile getirsin. Uray olarak ben alayım, ego değerlendireyim. Üreten kim varsa, hangi üretiyorsa, satamadığı takdirde getirsin. Tığ sizden satın alacağız, gereken yerlere tığ ulaştıracağız. Zirai ürününüz tek zaman tarlada kalmaz.”

Bodrum Belediye bütçesiyle ilgilendiren dahi konuşan Komutan Aras, bütçeyi artırdıklarını, 250 milyon Teklik olan bütçenin şu anda 1 milyar 81 milyon Teklik olduğunu belirterek, 3 yılda bütçenin bati oranda artırıldığını kaydetti.

“2023 YILINDA RASTGELE MADDE BİTECEK”

Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te Ata’ya yerinde aynı şekilde Bodrum’de rastgele şeyi bağlılık yapacaklarını belirten Başkan Ahmet Aras, işe ihtiyacı olana, kavramak isteyene, sonuna kadar bindi olacaklarını ve ihtiyaçları olan gelişigüzel şeyi imkanlar dahilinde adına getireceklerini belirtti.

Açılış ve brifing konuşmasının arkası sıra Başbuğ Aras ve beraberindekiler, vatandaşlardan mevrut arzu ve önerileri dinledi. Vatandaşlar, belediye ekibine ve Başkan Aras’a çalışmalarından etraf teşekkür etti.

Toplantı sonunda Çömlekçi mahallesi sakini Zekeria Kafa, Komutan Aras’a ithafen yazdığı şiiri okudu.

Share: