Rektör Beydemir: “Üniversiteler ürettikleri melfuf değerle bulundukları bölgeye yardım sağlıyor”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, üniversiteler ürettikleri munzam değerle bulundukları bölgenin soylu erki, toplumsal ve kültürel kalkınmasına mehabetli katkılar sunduğunu kaydetti.

Rektör Baydemir, ayrımsız takım ziyaretler için Niğde’ye gitti. Niğde temasları sırasında Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’yu ziyaret eden Rektör Beydemir, 2 üniversite arasında yapılabilecek hareket birlikleri üstüne kuruntu alışverişinde bulundular.

Rektör Beydemir, Rektör Uslu’ya gösterdikleri konukseverlik ve ilgiden çevre teşekkürname ederek, “Üniversiteler ürettikleri ek değerle bulundukları bölgenin soylu erki, içtimai ve kültürel kalkınmasına büyük katkılar sunmaktadır. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi birlikte bu noktada ihtisaslaşan yükseköğretim kurumları olarak şanlı çalışmalar yapmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz ziyarette da bölgemizin dinamiklerini gözeterek iki üniversite hisse senedi birliğinde yapılabilecekler üzerine düşün alışverişinde bulunduk” dedi.

Rektör Uslu’da ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Rektör Beydemir’e teşekkürlerini iletti. – BİLECİK

Share: