Rıdvan Dilmen, Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye oynattığı futbola hayran oldu: Hayatımda böyle bire bir sistem görmedim

Süper Lig’in 7. haftasında Fenerbahçe’nin Alanayaspor’u 5-0 yendiği mücadeleyi TV 8.5 ekranlarında yorumlayan Rıdvan Dilmen, Jorge Jesus’u öve öve bitiremedi.

“EGO BU KADAR FARKLI BİR TEKNİK HERIF İLK MISIL GÖRDÜM”

Jorge Jesus’un misilsiz olduğunu tamlayan Dilmen, “Sahanın sunma gani oyuncusu tartışmasız Crespo. İnanılmaz ayrımsız top oynadı. Jesus’un bildirme şanlı özellikleri. Ego bu büyüklüğünde değişik bire bir teknik adamı ilk defa gördüm. Tıpkı namevcut Jesus’un. Guardiolaya özenirsiniz bunun benzerini yapabilirsiniz. Bunda namevcut. Hangi yapacaksın? Bu Fenerbahçe’yi bizim Fenerbahçe’mizdeki döneme getirmeye çalışıyor. Amma bu Fenerbahçe bizim dönemimizdekinden elan bol.” dedi.

“OYUNCULAR RASTGELE SİSTEME FUT UYDURUYOR”

Portekizli hocanın sistemine birlikte değinen Dilmen, “Ben hayatımda Jesus’un oynattığı üzere tıpkı bütün görmedim. Fenerbahçe’ye külliyen geçtiğinde 3’lü defansa geçiyor. Bütünüyle rakipteyken 4’lüye geçiyor. Temas sistemi oynamaya devam ediyor. Oyuncular üstelik herhangi bir sisteme bacak uyduruyor.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in açıklamaları şöyle:

“200 BİN KİŞİLİK STADI DOLDURURLAR”

Fenerbahçe’bile lehtar gireni de çıkanı da alkışladı. Ben bile alkışlıyorum Fenerbahçe’yi. Bugünkü performansına hayran kaldım. Hatır verdi ama Fenerbahçeliler amacıyla 200 bin kişilik stadyum olsun bu oyunla doldurur.

“ALİ BELLETICI 4 YIL BOYUNCA ELEŞTİRİLDİ”

Hangi kadar gani alıntı yaparsanız yapın stada taraftarı bol baziçe getirir. Şanlı Çaliştirici 4 yıl süresince eleştirildi. arada bir bu eleştirilere itirazları oldu. O kadar büyük işlemler yaptı ki bu sene. Geçtiğimiz yıllardaki grup oluşumu ve maharet direktörün yanılgısıdır bu.

“BU BÜYÜKLÜĞÜNDE İŞTAHLI BAZIÇE DETAYLI ZAMANDIR GÖRMEDİM”

Fatih hocaya neden hala hoca deniyor. Oynattığı futbol hep coşku vericidir. Mehabetli Koç bu sene haddinden fazla akla yatkın işlemler yaptı. Güzeşte senelere bakarak kıyaslamayı kendi yapacaktır. Benim fikrim Fenerbahçe’nin çokça tafsilatli zamandır bu büyüklüğünde birbirine denk oyuncuları, oyununun bu büyüklüğünde hevesli olduğunu görmemiştim.

“DEĞME ŞEYİ OYNAMAK İSTİYOR”

Beşiktaş maçında King ile Batshuayi oynayacak efdal ihtimalle. Jesus Arda’yı dakikayı bitirmek için oynatıyor. Jesus herhangi bir şeyi oyalamak istiyor. 7. haftaya gelene kadar muttasıl ayrımlı sistemlerle oynadı ve liyakatli oldu. An 90’bile birlikte geveze yazmak talip aynı Fenerbahçe kültürü oluştu. Zaman 85’te oyuna giren Batshuayi yüzdelik doksan dokuzluk benzeri gol pozisyonuna girdi.

“ZORLANIRSA DERBİLERDE ZORLANIR”

Fenerbahçe derbiler ve Başakşehir, Konya kadar takımlar karşısında zorlanırsa zorlanır. Bu soy takımları karşısında bulduğu ahit rahat yener. Bugün anlaşılan ayrımsız dakikaya büyüklüğünde Altay’ı görmedim oyunda.

“OYUNCULARIN KAPRİS YAPMA İHTİMALİ YOK”

Fenerbahçe zaman 43 el ukubet sahasına girmiş, kâh hocalar oyuncularını yormamak amacıyla oyuncularını rölantiye alır fakat Jesus’ta bu namevcut. Durmadan akın dursuz duraksız hareketli. Crespo geldiği günden beri yer dolgunca maçını oynadı, 3 yabanlık oynadı herhangi bir şeyi yaptı. Hakeza bire bir ustalık direktöre oyuncuların aksilik yapma ihtimali namevcut”.Share: