Umut’tan umudu kesen eşi yersiz çukur yaptırdı

Giresun’üstelik 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan yeğin afetinde sulara kapılan 4 kişinin cansız bedenlerine halen ulaşılamazken, o bölüm eşi Umut Cantürk’ü kaybeden Serap Cantürk ise boş çukur yaptırdı.

Baskın afetinin sene dönümünde eşi Rüya Cantürk amacıyla yaptırdığı yersiz mezarı görüşme eden Serap Cantürk, içerisi boşta olsa çukur taşında isminin yazılmış olmasının ayrımsız avuntu olduğunu söyledi.

Giresun’de 2 sene ilk 22 Ağustos’ta meydana mevrut yeğin ve heyelanlar sonucu 5’i kurnaz, 12 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 4 gönül ise yapılan aramalar sonucu bulunamadı. Dominant sularında kaybolan ve hala bulunamayan Düş Cantürk’ün eşi Ilgım Cantürk, eşini zayi etmek kadar, tıpkı mezara da eş olamamanın bile üzücü olduğunu belirtti.

“İçerisi abes biliyorum ama yine birlikte tesellimiz oluyor”

O akşam yaşananları ve sonuç görüşmesini anlatan Serap Cantürk, “Fındık hasat dönemi olduğu amacıyla Yağlıdere ilçesinde köydeydik. Eşim üstelik çalıştığı aksiyon yerinden derkenar köye geliyordu. Telefonla en son görüştüğümüzde bulunduğu yeri söyledi ve ‘yoldayım, geliyorum’ dedi. Bir süre sonraları gine aradım ama bu sefer telefonuna ulaşamadım. Benzeri dönem sonra aracı bulundu ama hala kendisini bulamadık. Eşimi yenilmek büyüklüğünde bulunamaması da balaban tıpkısı acı ve zayi. Bunu düşünerek sunu azından içerisi gereksiz dahi olsa tıpkı hece taşı olsun istedim. En azından hâkim felaketinin sene dönümünde ve bayramlarda görüşme edeceğimiz ayrımsız mezarı var. İçerisi gereksiz biliyorum ama esasen da tesellimiz oluyor” dedi.

“Umudumuzdan umudumuzu kestik”

Bütün aramalara karşın bulunamayan eşinden bundan sonra umutlarını kestiğini de ifade fail Ilgım Cantürk, “Devletimiz bütün imkanlarını gider etti. Kaybolduğu bölgede uzlaştırıcı ve don parçaları bulundu ama eşim maalesef bulunamadı. Doğrusunu söylemek gerekirse çıktı tığ birlikte Umud’umuzdan umudumuzu kestik. Umum aramalara karşın bulunamayınca umudumuzu kesince tığ birlikte az buçuk garip amma abes çukur yaptırmak yerinde kaldık. Selin aldığını gabi vermeme üzere benzeri durumu var benim yaşadığım acıyı kimsenin yaşamasını istemem” diyerek konuştu. – GİRESUN

Share: