DOĞRU Tümen Genel Başkanvekili Binali Sebep, Konya’da konuştu Açıklaması

AK Parti Umumi Başkanvekili Binali Saika, 44 yağ oranındaki ayçiçeğinde 12 liradan alımın süreceğini belirterek “Bunların yanı sıra ödemeler birlikte 90 günmüş, bunu birlikte yarıya indirdik. 45 günde ödemeyi gerçekleştirecekler, leziz iyi olsun.” dedi.

Saika, bir saf programlara gelmek için geldiği Konya’bile, Çumra ilçesinde şeker fabrikasını konuşma etti. İşçilerle yemekte mülaki Saika, üretimevi çalışanlarıyla aynı süre ahbapça etti, foto çektirdi.

Sebep, daha bilahare ziyareti için geldiği Çumra Belediyesi’nde toplanan kalabalığa hitap etti. Çumra’ya cesim misil ve enfrastrüktür hizmetlerini kazandırdıklarını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Cenabıhak’a şükür Torku, ülkemizin aynı markası haline geldi. Konya’nın göbeğinden, merkezinden sâdır Torku, hep dünyada bilinir ayla geldi. çıktı elan bile büyümeye bitmeme edecek. Orada üreticilerimizle da konuştuk. Eskimemiş çükündür gelgel sezonuyla ilişkin beklentilerini öğrendik. Bir zamanda ayçiçeğiyle ilişik bile bir sevgili var. Pazartesi haset Leyla Delimsirek Maharetli gündeme getirmişti. Cumhurbaşkanımız da Sayın Bakan’a ve Ekincilik Emniyet Kooperatifi Başkanı’na talimatı vermişti. Orada bazen gelişmemiş kavisli anlaşılmalar reşit. Zaman üstelik kendisiyle konuştuk. 44 yağ oranındaki ayçiçeğinin 12 liradan alımı bitmeme edecek. Bunların birlikte ödemeler bile 90 günmüş, bunu birlikte yarıya indirdik. 45 günde ödemeyi gerçekleştirecekler, ömre bedel uğurlu olsun.”

Yıldırım, pandemi süreciyle bilcümle dünyanın adeta ayarının bozulduğunu ifade ederek bu süreçte hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

“Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz”

Yıpranmamış aynı yüzyıla yavaş yavaş ilerlendiğinin altını çizen Yıldırım, “Yeni asır Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Çumra’dan zar ediyorum. Çumra, buna buna amade mı? 2023’te bakir ayrımsız rekora var mısınız? Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor oyla seçmeye amade mısınız? Allah sizden razı olsun. İnşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yıpranmamış yüzyılda gençlerimiz, kadınlarımız ve hep milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz.” diyerek konuştu.

Belediye Başkanı Recep Candan’ı makamında ziyaret eden Yıldırım, henüz sonra ilçedeki esnafla bire bir araya geldi.Share: