Münevver gündem haberi: Enkazdan 22.5 saat sonraları kurtarılan Işıklı hayata tutundu

Enkazdan 22.5 saat sonraları kurtarılan Kültürlü hayata tutundu

VAN – Van’ın Erciş ilçesinde 23 Teşrinievvel 2011 tarihinde yaşanan depremde depresyon altından gaileli çıkarılan ve birçok operasyon nâkil Mehmet Emniyetli Entelektüel hayata tutunmayı başardı.

Erciş’te 11 sene önceki yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde enkazda kalan ve yaklaşık 22.5 saat sonra gaileli yerine kurtarılan 43 yaşındaki Mehmet Emniyetli Vazıh, depremden bilahare birçok faaliyetler geçirerek hayata tutundu. Vücudunda bibi depremin izlerini haiz Aydın, kaybettiği akrabalarını ve arkadaşlarını ise unutamıyor.

Mehmet Emniyetli Okumuş, 23 Ilk Teşrin depreminde bulundukları 5 bükülmüş binanın çöktüğünü belirterek, “Ben ve arkadaşlarım binanın altında kaldık. Kendime geldiğimde 2 saat geçmişti. Gelişigüzel düz karanlıktı, bağrışmalar ve inlemeler vardı. Az Buçuk ahit geçtikten bilahare 112 Acil Servisi aradım, ulaşamayacağımı anlayınca bile telefonun ışığıyla vücudumu arama ettim. Ayağım kırık ve kanamam vardı. Kişi imkanlarımla kanamayı durdurdum. Sonrasında bağırmaya başladım. Aralıklarla sesimi duyurmaya çalıştım, nafileydi. Kimseye sesimizi duyuramadık. Saat 06.30’dahi sesimi duyurmayı başardım. Mevrut birkaç can bizi duydu. Ekipleri çağırdılar. Gerek AFAD, gerekse ülkemizin şehirlerinden herkes bizi örtbas etmek için gelmişti. Şişman özveri ile çalıştılar. 22,5 saat süren çalışmalar sonrasında ben artık sesimi duyurmuştum. Sonrasında enkazdan çıkardılar, geçmiş tedavim afiyet ocağında yapıldıktan sonradan Iğdır Celal Hastanesine sevkim yapıldı. Orada operasyon oldum, başarılı geçti. Sonrasında Manisa Devlet Hastanesine nakledildim. 6 maaş tedavi sürecinden sonraları kendimi iyi hissettim. Ameliyatlarım liyakatli geçti, eski mesleğim olan kâtibiadil başkatipliği mesleğimi esasen Erciş’te daim olmak için ansız döndüm. Cenabıhak hiçbir devir devletimize ve milletimize bozulma vermesin. Temas kalem afetlerden ve felaketlerden korusun inşallah” dedi.

Share: