YANLIŞSIZ Parti Ekip Başkanvekili Kankızıl Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Kadro Başkanvekili Mahir Ünal, “Dünyayı bekleyen nazik bir besin krizi, hububat krizi varken, Cumhurbaşkanı’mızın iradesiyle besin krizi, hububat krizi hamdolsun çözüldü.” dedi.

Ünal, Büyükşehir Belediyesince Göksun ilçesinde yaptırılan Arslanbey Kavim Konağı ve Bahçesi ile Kent Meydanı küşat törenindeki konuşmasında, evvelce yaşanılan ağırlık günlerin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Ülkenin çizgi güvenliğini destek olmak, yer bütünlüğünü icat etmek, terörü kaynağında zayıflatmak için terörle mücadele edildiğini hatırlatan Ünal, “Bakıyorsunuz, içeride terörle, teröristle ilgilendiren övgüler dizenleri görüyorsunuz. Bu kavgayı sebep verdiğimizi unutmamak lazım. Bizim mücadelemiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesi ark bir iktidar mücadelesi değil, bu milleti ayağa kaldırma mücadelesidir.” diyerek konuştu.

Ünal, 1960-2002 yıllarında milletin seçtiği hükümetlerin darbeler ve muhtıralar zımnında averaj 1,5 yıl görevde kalabildiğini anımsatarak şöyle konuştu:

“Hani demokrasi, halkın temsilcileri tarafından kendisini seçmesiydi. 2002’den bu yana cümle seçimleri kazındık. Biz kazanmadık, millet bizi teveccühü ile zat iradesinin temsilcisi kendisine seçti. Şayet demokrasiden bahsediyorsanız milletin seçtiğine istinkâf etmek duymayı öğreneceksiniz. Zira tığ orada budun adına bulunuyoruz.”

DOĞRU Öğür hükümetlerinin ülkenin 80 yıllık sorunları çözdüğünü ve bugün de sorunları çözmeye erkli olduğunu vurgulayan Ünal, iktidarları öncesinde toplanan vergilerin yüzdelik 86’sının faize gittiğini fakat zaman bu rakamın 11’e düşürüldüğünü aktardı.

Zaman pandemi ile başlayan ve alelhusus Rusya- Ukrayna Savaşı ile bitmeme fail, parçalanmamış dünyada yaşanan ayrımsız ağırbaşlılık olduğunu anlatan Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Hep ülkeler konuşu anlamda global daralma yaşıyorlar ve bugün Türkiye, bu krizlerde liderliğiyle ülkü çözücü, yüksek hal kapasitesiyle sav çözen ayrımsız büyüklük konumunda. Zaman Cumhurbaşkanı’mız, BM Umumi Sekreteri Guterres ile ayrımsız dava dekoder buyruk olarak nerede? Ukrayna’dahi. ve esasen dünyayı muntazır nazik bire bir gıda krizi, hububat krizi varken, Cumhurbaşkanı’mızın iradesiyle gıda krizi, hububat krizi hamdolsun çözüldü. Çünkü DOĞRU Tümen’nin ve Cumhurbaşkanı’mızın nazik aynı hal kapasitesi var. Hal bizim unuttuğumuz benzeri şeydi. Türkiye hamdolsun sadece Türkiye’nin değil, lehçe ve global ölçekte bile sevgili çözücü bir aktör konumundadır. Kâfi kim kendimize güvenelim, ülkemize güvenelim ve geleceğimize umutla bakalım.”

Muhalefetin yapılan tek icraattan bahtiyar olmadığını dile getiren Ünal, kavim olmanın sevinçte ve tasada benzeri olmaktan geçtiğini vurguladı.

Ünal, Türkiye’nin yaşanan global krizden da güçlenerek pozitif ayrışacağını rapor ederek şunları kaydetti:

“20 sene ilk deselerdi kim ‘Türkiye defans sanayisinde dünyada baziçe değiştirici bire bir konuma gelecek’, ‘Türkiye, azık krizini, tahıl krizini çözecek’, ‘Türkiye bölgesinde yüksek hal kapasitesiyle Şark Akdeniz’dahi, Karabağ’de, Libya’birlikte, Suriye’da terörün belini kıracak’ insanlar bakardı. Hamdolsun geçtiğimiz 20 yılda Türkiye büyük hayaller gerçekleştirdi ve inşallah artık bile ikinci 20 yılımızda henüz şişman işlemler başaracağız. Zira tığ, bu milletle beraber debi ediyoruz. Bu millete yaslananın evelallah sırtı yere gelmez.”

Ateş Parçası Ünal’a Vali Ömer Faruk Coşkun, YANLIŞSIZ Öğür Kahramanmaraş milletvekilleri Mehmet Cihat Sezal ve Ahmet Özdemir ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Itimat Müdürü Sağlıklı Cebeloğlu, Arslanbey’in torunu Mahmut Toğuzata ile kaymakamlık belediye başkanları ve ilgililer eşlik etti.

Töreninin peşi sıra Ünal ve beraberindekiler, kaza merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.Share: